Skąd się bierze tycie przy zdrowym odżywianiu?

Przejście na dietę oraz rozpoczęcie zdrowego odżywiania jest krokiem, którego należy pogratulować każdemu. Nie jest to łatwa decyzja, gdyż niezdrowe jedzenia oraz kaloryczne przekąski, które gościły w życiu człowieka przez długie lata są ciężkie do odstawienia. Motywacja się znalazła, warto jednak przestrzegać pewnych zasad, które umożliwiają osiągnięcie wymarzonej sylwetki, a w wielu przypadkach odpowiadają za braki odpowiednich rezultatów, które teoretycznie powinny były się pojawić już dawno temu. Chodzi przede wszystkim o zjadanie regularnych posiłków, a dokładniej ujmując chodzi o przerwy, które występują między nimi. Zdrowa dieta wpływa również na utrzymanie właściwej potencji.

Dzień powinien rozpocząć się od śniadania, które musi być pełnowartościowe aby dostarczyć energii na cały dzień, który jest wypełniony obowiązkami. No właśnie, często za zdrowym śniadaniu się kończy i później przez wiele godzin człowiek nie wsadza do ust ani kęsa pożywienia. Może to być związane z bardzo intensywną pracą, gdzie przez nawał obowiązków człowiek nie myśli o jedzeniu, albo nie ma na nie czasu, dochodzą do tego obowiązku domowe, dzieci i inne zadania i bardzo wiele osób zjada następny posiłek dopiero wieczorem. W tym momencie człowiek jest głodny jak przysłowiowy wilk, dlatego zjada w bardzo szybkim tempie ogromne porcje, które na dodatek często zostają zagryzione czymś słodkim bądź zbyt kalorycznym.

Jeżeli znasz przedstawiony problem z autopsji należy przede wszystkim zrobić wszystko, aby wprowadzić minimum jeden posiłek więcej, który będzie zjadany w połowie dnia, chodzi o tak zwany lunch. Można przygotować pudełko z jedzeniem, mogą to być resztki kolacji z poprzedniego dnia i zjeść nawet w trakcie pracy. Warto również wzbogacić własny telefon o przypomnienia o zjedzeniu czegoś, gdyż telefon mamy zawsze pod ręką dzięki czemu nieregularne jedzenie nie będzie już dłużej wymówką do nadwagi, a z kolei rezultaty będą widoczne szybciej niż Ci się wydaje.

Posted on 5 sierpnia, 2019 in Uncategorized

Share the Story

About the Author

Back to Top